Haber

Hollanda’da düzenlenen saldırı sonucu hayatını kaybeden Hamit Altürk toprağa verildi

Kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından dövülen ve kaldırıldığı hastanede bir hafta sonra hayatını kaybeden Hamit Altürk (42), memleketi Şırnak’ın Silopi ilçesinde toprağa verildi.

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bir Türk nakliye şirketinde işçi olarak çalışan Hamit Altürk, 27 Ağustos’ta kimliği belirsiz kişi veya kişilerin saldırısına uğradı. Aldığı yumruk ve tekmelerle ağır yaralanan Altürk, hayatını kaybetti. hafta sonra tedavi gördüğü hastanede. Türkiye’ye getirilen Hamit Altürk’ün naaşı, Silopi’de kılınan cenaze namazının ardından Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

‘KİŞİLERİN BULUNDUĞUNU İSTİYORUZ’

Altürk’ün kuzeni Yasemin Özdemir ise, “Hamit 6 ay önce Hollanda’ya çalışmaya gitti. Saldırıya uğradı ve bir hafta hastanede kaldı. Ölüm haberi geldi. Konsolosluğa bizimle ilgilendikleri için teşekkür ediyoruz. Hamit Altürk geride 4 yetim bıraktı. Devletin bu konuyla ilgilenmesini istiyoruz. “Onlara yardım etmesini istiyoruz. Faillerin bulunmasını istiyoruz. Büyüklerimizden ellerinden geleni yapmalarını istiyoruz” dedi.

Eşi Asya Altürk, olayın aydınlatılması için yardım beklediklerini, eşinin vefatının ardından 4 çocuğuyla birlikte çok zor durumda kaldıklarını söyledi.

marmaraereglisiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu